Pages Menu
Categories Menu

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem fryzjerskim, który staje się coraz bardziej popularny ze względu na to, iż jest alternatywną metodą do termostylizacji przy pomocy prostownicy. Do odbudowy włosów w trakcie zabiegu keratynowego prostowania fryzjer używa keratyny, która jest naturalnym budulcem włosów. Podczas zabiegu prostowania keratyna wnika w strukturę włosa, która jest uszkodzona, i odbudowując ją pomaga uzyskać efekt zdrowszych, grubszych, gładszych i mocniejszych włosów. Po zabiegu włosy nie puszą się pod wpływem wilgoci, gdyż są nawilżone i odżywione. Sam efekt oraz długość jego trwania uzależnione są od rodzaju użytej keratyny i samego sposobu wykonania zabiegu, dlatego też zalecane jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków do włosów, które używane są w salonach fryzjerskich. Średni czas utrzymującego się efektu waha się od 3 do 6 miesięcy i w dużej mierze zależy również od tego, w jaki sposób pielęgnujemy włosy.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?Po zabiegu keratynowego prostowania włosów fryzjer zaleci, aby nie myć ich przez 2-3 doby, a także nie spinać i nie wiązać. Należy również zwracać uwagę, czy np. pod wpływem kilkugodzinnego leżenia z głową na poduszce, włosy nie zaginają się. Jeśli tak, to powinno się wyprostować je przy użyciu prostownicy. We wspomnianym czasie konieczne jest unikanie jakiegokolwiek moczenia włosów, dlatego też nie jest wskazane, aby chodzić na basen czy saunę. Pielęgnacja włosów jest prosta i w głównej mierze polega na minimalizowaniu ilości wypłukiwanej keratyny oraz dostarczaniu jej do włosów przy pomocy odpowiednich kosmetyków. W ciągu dwóch tygodni od wykonania zabiegu należy również powstrzymać się od koloryzacji włosów.

Jakich używać kosmetyków do mycia włosów po zabiegu keratynowego prostowania?Dostarczana do włosów podczas zabiegu keratyna z czasem ulega wypłukaniu. Dlatego też w celu utrwalenia oraz wydłużenia efektu prostowania zalecane jest stosowanie kosmetyków, które w swoim składzie mają duże ilości keratyny. Każdy salon fryzjerski oraz hurtownia fryzjerska dają możliwość zakupu profesjonalnych produktów do mycia włosów, które pozwolą cieszyć się prostymi i lśniącymi włosami przez znacznie dłuższy okres. 

Zestawy kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania

Pielęgnacja włosów po zabiegu keratynowego prostowania nie powinna opierać się tylko o ich mycie. Obecnie na rynku kosmetyków fryzjerskich dostępnych mamy wiele profesjonalnych odżywek, które w swoim składzie mają keratynę. Jej duża zawartość pozwala na przedłużenie osiągniętego efektu.
Reasumując – udając się do salonu fryzjerskiego na zabieg keratynowego prostowania warto jest zapytać naszego fryzjera o wskazówki i porady dotyczące pielęgnacji włosów, które pozwolą nam przedłużyć osiągnięty efekt.

Pomoc w napisaniu artykułu: Fryzjerwokulski.pl